Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Czas trwania promocji od 02.03.2018 do 05.03.2018

Mistrz analizy danych. Od suchych faktów do wiedzy

Do 5 marca włącznie kupisz wybrane tytuły na temat analizy danych o 30% taniej.

Dzięki znacznemu postępowi technologicznemu, rozwojowi sprzętu i oprogramowania, zbieranie, przechowywanie i analizowanie dużych ilości danych stało się prostsze i tańsze - małe firmy i organizacje non profit mogą uzyskać dostęp do narzędzi analitycznych, która wcześniej była zarezerwowana tylko dla dużych podmiotów.

Analiza danych jest ekscytującą dyscypliną, która umożliwia zrozumienie pewnych zjawisk, uzyskanie wglądu i wiedzy na podstawie surowych danych. Pojęcie to oznacza dokładnie przetwarzanie danych za pomocą technik matematycznych i statystycznych w celu uzyskania cennych wniosków, podjęcia ważnych decyzji i opracowania przydatnych produktów. Termin ten wywodzi się od angielskiego data science, często traktowanego jako synonim takich terminów, jak analityka biznesowa, badania operacyjne, business intelligence, wywiad konkurencyjny, analiza i modelowanie danych, a także pozyskiwanie wiedzy.

Dzięki takim technologiom, jak języki Python czy R, platformy Hadoop i Spark masz szansę wyciągnąć maksimum wniosków, dostrzec szanse na rozwój swojej organizacji albo przewidzieć i zapobiec zagrożeniom.

Książki Helion